ATARI Muzeum

A:\OMnie

Jestem z pokolenia, które było świadkiem komputeryzacji świata, które postępowało w latach 80-tych i 90-tych. Śledzenie nowych technologii, dostępnych coraz częściej dla każdego w domu było fascynujące.

Posiadanie komputera w latach 90-tych było niesamowitą frajdą i przygodą, dzięki czemu zyskiwało się +20 do koleżeństwa. :)

Mój domowy świat lat 90-tych skomputeryzowała przede wszystkim firma ATARI. Pierwszy pod domową strzechę zawitał 1040STfm, mój osobisty własny jaki dostałem to 260ST, aby później w wyniku wymian, upgrade'u i innej przedsiębiorczości zmienić się w 1040STe z 4MB RAM. Później park maszyn poszerzył się o przenośną konsolę Atari LYNX oraz drapieżnego JAGUARA.

Wszystkie te sprzęty mam do dziś, a gdy przypomniałem sobie o ich istnieniu 4 lata temu i pokazałem synowi wchodzącemu w świat PS3, zobaczyłem w jego oczach podobne emocje do moich z dzieciństwa, gdy brat wracał z giełdy komputerowej z paczką nowo nagranych dyskietek z grami.

Stwierdziłem, że warto udostępnić taką możliwość szerszej publiczności. Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu w różnych częściach Polski ludzie z pasją tworzą miejsca o podobnej tematyce. Kilka z nich udało się zobaczyć.

Dlatego planuję otwarcie muzeum w Poznaniu - mieście które nie ma żadnej stałej wystawy związanej z pierwszymi komputerami, które znalazły się w naszych domach.