Witaj w Atari Muzeum - miejscu, gdzie możesz odświeżyć wspomnienia z czasów dzieciństwa i przypomnieć sobie gry, które zmieniły świat gier wideo na zawsze.

Noc Naukowców na Politechnice Poznańskiej

Zainteresowanie było tak duże, że zakończyliśmy 1,5h po planowanym czasie. Chyba wiele osób nie nagrało się do syta. Wśród Gości widzieliśmy błysk w oku i uśmiech na twarzy na widok naszych eksponatów, a z tego co słyszeliśmy u wielu przywołały bardzo miłe wspomnienia.
Uczestnicy mieli okazję zagrać na dwóch bardzo rzadkich komputerach - Amidze 4000/030 oraz Atari Falconie 030 - ostatnich modelach tych marek z połowy lat '90-tych, udostępnionych przez jednego z naszych Fanów.

Kontynuacja Atariady

Już w tą niedzielę(tj. 04.06) nastąpi kontynuacja Atariady. Od godziny 10:00 do 14:00 będzie można pograć na retrosprzętach oraz poczuć smak dawnych czasów, i jak to kiedyś spędzało się czas przy komputerze. Serdecznie zapraszamy, wstęp na impręzę jest darmowy. Do zobaczenia!

Code Europe 2023

CodeEurope2023

Atariada w Poznaniu 26.03

26 marca 2023 roku dzięki uprzejmości komendanta Hufca Poznań-Jeżyce, który użyczył nam sali, zorganizowaliśmy w Poznaniu małą wystawę komputerów Atari. Podczas tego wydarzenia starszy odwiedzający mieli możliwość powrotu do dzieciństwa czy młodości, a młodsi mogli zobaczyć na jakich sprzętach grali ich rodzice. Od razu zapowiadamy, impreza będzie miała kontynuację!